ПФО първенство по художествена гимнастика. Регионалният отбор спечели седем златни медала от първенството на ПФО по художествена гимнастика

Четиринадесет медала от различни деноминации спечелиха членове на националния отбор на Чувашия по спортна аеробика на шампионата и шампионата на Волжския федерален окръг.

Състезанията се проведоха от 8 до 12 март в Уфа. В тях участваха над 500 представители на аеробната гимнастика от девет региона на Поволжието, които се състезаваха за двадесет и осем комплекта награди в три възрастови групи.

Радостно е да се отбележи, че за седма поредна година титлата шампион на Поволжието в отборното състезание спечели отборът на Чувашия. Лидерът на нашия отбор, майсторът на спорта на страната Алексей Германов даде своя личен принос за отборната победа. Подакът на Оксана Дячук стана шампион на Поволжието в индивидуалната програма при мъжете, както и в груповото представяне заедно с Анна Павлова, Артьом Микушкин, Яна Баранова и София Гуляевская. Нашият дует Артьом Микушкин - Анна Павлова спечели "бронза" на шампионата сред смесените двойки.

Достойни резултати в първенството на Поволжието показа най-близкият резерв на основния национален отбор на републиката. Според резултатите от представянето нашите състезатели спечелиха второ отборно място във възрастова категория 12-14 години. Артьом Василиев се отличи със спечелването на пълен комплект медали: злато в индивидуалната програма, сребро със София Ладонина сред смесени двойки и бронз за представяне в групата.

Топ три отборно класиранезакри националния отбор на Чувашия сред момчета и момичета на възраст 15-17 години.

Според резултатите от областното първенство основният отбор на Чувашия получи правото да представлява Волга федерален окръгна републиканското първенство.

Успехът на състезателите в състезанията е заслуга и на треньорския щаб. Опитните треньори Оксана Дячук, Екатерина Машенкина, Анастасия Малцова, Екатерина Ларионова, Людмила Сотова и Олга Филюшкина подготвиха националния отбор на републиката за представянето.

Резултатите от представянето на националния отбор на Чувашия
PFA шампионат. Възрастова категория 12-14г
Индивидуални изяви при девойки: 2 място - Краснова Дария; 3-то място - София Ладонина.
Индивидуални изпълнения на момчета: 1-во място - Василиев Артем.
Смесени двойки: 2-ро място - Василиев Артем, Ладонина София.
Трио: 2 място - Краснова Дария, Ладонина София, Титова Екатерина;
3-то място - Анна Токмакова, Татяна Ефимова, Карина Григориева.
Група: 2 място - Краснова Дария, Филипова Мария, Кокшина Дария, Токмакова Анна, Ефимова Татяна; 3-то място - Артем Василиев, Мелания Лукина, Екатерина Титова, Карина Григориева, Александра Архипова.
Танцова гимнастика: 2-ро място - Артем Алексеев, Екатерина Титова, Мелания Лукина, Анастасия Окайкина, Александра Архипова, Карина Григориева, Мария Филипова.

Възрастова категория 15-17 години:
Индивидуални изяви на младежа: 3-то място - Никита Василиев.
Смесени двойки: 2-ро място - Никита Василиев, Ксения Ефимова.
Група: 3-то място - Ксения Ефимова, Аделина Зайцева, Ксения Бочкарникова, Наталия Жиганова, Елина Аркадиева.
Танцова гимнастика: 3-то място - Никита Василиев, Ксения Бочкарникова, Татяна Ефимова, Аделина Зайцева, Елина Аркадиева, Наталия Жиганова.

Шампионат на Волжския федерален окръг. Мъже и жени на 18 и повече години
Индивидуално мъже: 1 място - Алексей Германов.
Смесени двойки: 3-то място - Микушкин Артем, Павлова Анна.
Група: 1 място - Алексей Германов, Анна Павлова, Артем Микушкин, Яна Баранова, София Гуляевская.

Оригинален

Радостно е да се отбележи, че за седма поредна година титлата шампион на Поволжието в отборното състезание спечели отборът на Чувашия. Лидерът на нашия отбор, майсторът на спорта на страната Алексей Германов даде своя личен принос за отборната победа. Подакът на Оксана Дячук стана шампион на Поволжието в индивидуалната програма при мъжете, както и в груповото представяне заедно с Анна Павлова, Артьом Микушкин, Яна Баранова и София Гуляевская. "Бронз" на шампионата сред смесените двойки спечели дуетът ни Артьом Микушкин и Анна Павлова.

Отборът на Чувашия при юноши и момичета на възраст 15-17 години затвори челната тройка в отборното класиране.

Според резултатите от областното първенство основният отбор на Чувашия получи правото да представлява Волжския федерален окръг на националното първенство.

Индивидуални изяви при девойки: II място - Краснова Дария, III място - Ладонина София.

Индивидуални изяви при момчета: 1 място - Артем Василиев.

Смесени двойки: II място - Василиев Артем, Ладонина София.

Трио: II място - Даря Краснова, София Ладонина, Екатерина Титова, III място - Анна Токмакова, Татяна Ефимова, Карина Григориева.

Група: II място - Даря Краснова, Мария Филипова, Даря Кокшина, Анна Токмакова, Татяна Ефимова, III място - Артем Василиев, Мелания Лукина, Екатерина Титова, Карина Григориева, Александра Архипова.

Танцова гимнастика: II място - Артем Алексеев, Екатерина Титова, Мелания Лукина, Анастасия Окайкина, Александра Архипова, Карина Григориева, Мария Филипова.

Индивидуални изяви на младежа: III място - Никита Василиев.

Смесени двойки: II място - Никита Василиев, Ксения Ефимова.

Група: III място - Ксения Ефимова, Аделина Зайцева, Ксения Бочкарникова, Наталия Жиганова, Елина Аркадиева.

Танцова гимнастика: III място - Никита Василиев, Ксения Бочкарникова, Татяна Ефимова, Аделина Зайцева, Елина Аркадиева, Наталия Жиганова.

Индивидуално мъже: I място - Германов Алексей.

Смесени двойки: III място - Микушкин Артем, Павлова Анна.

Група: I място - Алексей Германов, Анна Павлова, Артем Микушкин, Яна Баранова, София Гуляевская.

Фоторепортаж

министерство физическо възпитаниеи спорта на Република Чуваш

В състезанието участваха млади гимнастички от 11 региона на страната - републиките Башкортостан, Марий Ел, Мордовия, Татарстан, Удмуртия, Чувашия, Нижни Новгород, Самара, Саратов, Уляновск, Пензенска област. Спортистите се представиха по програмите на първа и втора спортна категория.

Отборът на девойките на Самарска област стана победител в турнира с резултат 405,628 точки. На второ място се наредиха представители на Република Башкортостан с резултат 403,242 точки. Третото място зае отборът на Република Чуваш с резултат 402,884 точки.

За областния отбор играха трима гимнастички от СДЮСШОР No5 на областния град. Самара: София Обоева, Виктория Кушнаренко и Анастасия Артамонова; две гимнастички от Детско-юношеско спортно училище No18 Самара: Ева Сашникова и Алина Дорожкина; и ученичка от СОУ № 2 гр. Сизран Марина Будникова.

Самарската гимнастичка Ева Сашникова победи в индивидуалния многобой сред участниците във 2-ра спортна категория. Второто място спечели и гимнастичката Алина Дорожкина от Самара. Сизранската гимнастичка Марина Будникова стана 4-та, като загуби по-малко от 1 точка до третото място. Друга представителка на Самарското училище по художествена гимнастика Уляна Петрушина зае 10-то място.

IN определени видовеЕва Сашникова спечели прескок, щанги и упражнения на пода. Марина Будникова спечели упражнението с греда и зае второ място в упражнението на под. Алина Дорожкина стана втора на прескок и греда.

В индивидуалния многобой сред лекторите от 1-ва спортна категория Виктория Кушнаренко зае 9-о място, София Обоева - 12-о място и Анастасия Артамонова - 16-то място.

И трите гимнастички бяха сред първите осем в индивидуалните дисциплини, но не успяха да се хванат за медалите. Така София Обоева стана пета в упражненията на под. Анастасия Артамонова беше седма на прескок, а Виктория Кушнаренко беше осма в гредата и упражненията на пода.

За отбора на момчетата играха ученици на КСДЮСШОР No10 „Олимп” в Толиати Александър Жигалов, Егор Фролов; състезатели от СДЮСШОР No 5 на гр Самара Виталий Саприкин и Даниил Нетесов и гимнастик от СОУ № 2 Сизран Давид Крючков.

Момчетата заеха трето място с 563,775 точки. Второ място зае област Пенза, техният резултат - 578,525 точки. Отборът от Татарстан спечели с резултат 612.275 точки.

В индивидуалния многобой сред изпълнителите от 2-ра спортна категория третото място зае гимнастикът от Толиати Александър Жигалов. Самарският гимнастик Даниил Нетесов стана осми.

Сред лекторите по програмата на 1-ва спортна категория нашите спортисти Егор Фролов, Давид Крючков и Виталий Саприкин заеха съответно 8, 9 и 11 места.

В някои състезания всички представители на Самарска област се изкачиха на подиума: Александър Жигалов - първо място в упражненията на пода и трето - на успоредка и напречната греда; Егор Фролов - второ място на прескок и халки; Давид Крючков - трето място в упражнения на греда; Виталий Саприкин – трето място в упражнения на кон; Даниил Нетесов - трето място на прескок, според Министерството на спорта на Самарска област.